English version Strona główna

   Turniej Tradycyjnego Tang Soo Do

W sobotę 12 kwietnia na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach odbył się Puchar Tang Soo Do Tradycyjnego Dzieci, Młodzików i Kadetów. Organizatorami zawodów, które odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Pionki, byli: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5.

Na starcie imprezy stanęło prawie osiemdziesięciu zawodników z klubów Polskiej Federacji Tang Soo Do oraz dzieci klas drugich z PSP nr 5.

Turniej adresowany był przede wszystkim do zawodników początkujących, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w żadnych zawodach. Najmłodsi uczestnicy Pucharu mieli po 7 lat zaś najstarsi 15. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk (soft stick najmłodsi), form tradycyjnych i form z bronią, w czterech grupach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci, młodzicy i kadeci. Dla zawodników zaawansowanych przygotowano oddzielne kategorie.

Na początku zawodów zorganizowano Mistrzostwa Klas Drugich PSP nr 5 w walce na miękkie pałki (soft stick). W konkurencji indywidualnej, na trzech matach odbyły się eliminacje klasowe a następnie zwycięzcy rywalizowali pomiędzy sobą w finałach. Mistrzem Szkoły został uczeń klasy IIc Szymon Miller, drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Kuligowska z IIb a trzecie Kacper Krekora z IIa. Następnie odbyła się rywalizacja drużynowa. W skład drużyn wchodziło po troje uczniów, wytypowanych przez wychowawców. Wyniki rywalizacji drużynowej:
1. IIc : Julia Suchecka, Szymon Miller, Filip Jaroszek
2. IIa: Julia Łukaszewska, Kacper Krekora, Marcel Kucharski
3. IIb: Zuzanna Kuligowska, Hubert Śmietanka, Bruno Kościuk

Podczas uroczystych dekoracji zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i statuetki oraz puchary. Pamiątkowe medale otrzymali również wychowawcy klas.

Następnie odbył się konkurs form synchronicznych o Puchar Prezesa Polskiej Federacji Tang Soo Do. Wystartowało w nim 8 trzyosobowych ekip. Nie było tutaj ograniczeń wiekowych, kluby mogły więc wystawić swoich najlepszych zawodników, także seniorów. Podczas konkursu, drużyny demonstrowały formy tradycyjne, będące sekwencją określonych ruchów, technik i kombinacji charakterystycznych dla tangsoodo a sędziowie oceniali nie tylko poprawność wykonań ale przede wszystkim ich synchroniczność. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z Pionek:

1. Pionki III: Agnieszka Woźniak, Małgorzata Abramowicz, Paulina Banaszek
2. Pionki IV: Ola Grzywacz, Patryk Banaszek, Maciej Czachor
3. Pionki II: Adrian Kryczka, Adrian Orlik, Grzegorz Amanowicz

Okazałe puchary, które ufundował Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do, wręczyła jego małżonka Ula Kostyra. Pani Ula wręczyła również dyplomy dla najlepszego trenera federacji w minionym roku, którym został Dariusz Sułek i dla najlepszego klubu – Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

Następnie odbyła się rywalizacja indywidualna. W poszczególnych konkurencjach młodzi zawodnicy rywalizowali o medale w swoich grupach wiekowych w zależności od poziomu zaawansowania. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zdobywcy pierwszych i drugich miejsc poszczególnych kategorii spotykali się w rozgrywkach finałowych, mających na celu wyłonienie najlepszego z najlepszych, czyli Grand Championa. Okazałe puchary Grand Championa zdobyli:
1. Wiktoria Rutkowska (TSD Pionki) – formy tradycyjne dzieci
2. Patryk Banaszek (TSD Pionki) – formy tradycyjne młodzicy i kadeci
3. Patryk Banaszek (TSD Pionki) – formy z bronią
4. Natalia Gnich (TSD Stanisławów) – walki dziewczęta
5. Adrian Laskowski (TSD Stanisławów) – walki chłopcy

Mimo, że nie był to turniej najwyższej rangi organizatorom udało się stworzyć bardzo atrakcyjne i prestiżowe zawody. Sam wystrój sali powodował, że czuło się tutaj atmosferę „wielkiego” turnieju. Do tego doszły atrakcyjne okolicznościowe medale, okazałe puchary i nagrody. Każdy z zawodników otrzymał również dyplom uczestnictwa a najmłodsi dodatkowo słodycze. Podczas uroczystego rozpoczęcia Pucharu zawodnicy pionkowskiego klubu podziękowali swoim sponsorom tzn. Burmistrzowi Miasta Pionki Markowi Janeczkowi, Wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi i Panu Tadeuszowi Bogobowiczowi, Zakłady Chemiczne Bochem za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogli udanie uczestniczyć w ostatnich Mistrzostwach Europy Taekwondo w Davos. Miłym akcentem było też wręczenie Pani Dyrektor Ewie Klich pamiątkowego medalu, podkreślającego bardzo dobrą współpracę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach z klubem Centrum Tang Soo Do.

Galeria zdjęć z turnieju.

Szczegółowe wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie klubu www.tangsoodo.ops.pl.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript