English version Strona główna

   Turniej Tradycyjnego Tang Soo Do

W sobotę 12 kwietnia na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach odbył się Puchar Tang Soo Do Tradycyjnego Dzieci, Młodzików i Kadetów. Organizatorami zawodów, które odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Pionki, byli: Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5.

Na starcie imprezy stanęło prawie osiemdziesięciu zawodników z klubów Polskiej Federacji Tang Soo Do oraz dzieci klas drugich z PSP nr 5.

Turniej adresowany był przede wszystkim do zawodników początkujących, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w żadnych zawodach. Najmłodsi uczestnicy Pucharu mieli po 7 lat zaś najstarsi 15. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk (soft stick najmłodsi), form tradycyjnych i form z bronią, w czterech grupach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci, młodzicy i kadeci. Dla zawodników zaawansowanych przygotowano oddzielne kategorie.

Na początku zawodów zorganizowano Mistrzostwa Klas Drugich PSP nr 5 w walce na miękkie pałki (soft stick). W konkurencji indywidualnej, na trzech matach odbyły się eliminacje klasowe a następnie zwycięzcy rywalizowali pomiędzy sobą w finałach. Mistrzem Szkoły został uczeń klasy IIc Szymon Miller, drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Kuligowska z IIb a trzecie Kacper Krekora z IIa. Następnie odbyła się rywalizacja drużynowa. W skład drużyn wchodziło po troje uczniów, wytypowanych przez wychowawców. Wyniki rywalizacji drużynowej:
1. IIc : Julia Suchecka, Szymon Miller, Filip Jaroszek
2. IIa: Julia Łukaszewska, Kacper Krekora, Marcel Kucharski
3. IIb: Zuzanna Kuligowska, Hubert Śmietanka, Bruno Kościuk

Podczas uroczystych dekoracji zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i statuetki oraz puchary. Pamiątkowe medale otrzymali również wychowawcy klas.

Następnie odbył się konkurs form synchronicznych o Puchar Prezesa Polskiej Federacji Tang Soo Do. Wystartowało w nim 8 trzyosobowych ekip. Nie było tutaj ograniczeń wiekowych, kluby mogły więc wystawić swoich najlepszych zawodników, także seniorów. Podczas konkursu, drużyny demonstrowały formy tradycyjne, będące sekwencją określonych ruchów, technik i kombinacji charakterystycznych dla tangsoodo a sędziowie oceniali nie tylko poprawność wykonań ale przede wszystkim ich synchroniczność. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny z Pionek:

1. Pionki III: Agnieszka Woźniak, Małgorzata Abramowicz, Paulina Banaszek
2. Pionki IV: Ola Grzywacz, Patryk Banaszek, Maciej Czachor
3. Pionki II: Adrian Kryczka, Adrian Orlik, Grzegorz Amanowicz

Okazałe puchary, które ufundował Prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do, wręczyła jego małżonka Ula Kostyra. Pani Ula wręczyła również dyplomy dla najlepszego trenera federacji w minionym roku, którym został Dariusz Sułek i dla najlepszego klubu – Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki.

Następnie odbyła się rywalizacja indywidualna. W poszczególnych konkurencjach młodzi zawodnicy rywalizowali o medale w swoich grupach wiekowych w zależności od poziomu zaawansowania. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zdobywcy pierwszych i drugich miejsc poszczególnych kategorii spotykali się w rozgrywkach finałowych, mających na celu wyłonienie najlepszego z najlepszych, czyli Grand Championa. Okazałe puchary Grand Championa zdobyli:
1. Wiktoria Rutkowska (TSD Pionki) – formy tradycyjne dzieci
2. Patryk Banaszek (TSD Pionki) – formy tradycyjne młodzicy i kadeci
3. Patryk Banaszek (TSD Pionki) – formy z bronią
4. Natalia Gnich (TSD Stanisławów) – walki dziewczęta
5. Adrian Laskowski (TSD Stanisławów) – walki chłopcy

Mimo, że nie był to turniej najwyższej rangi organizatorom udało się stworzyć bardzo atrakcyjne i prestiżowe zawody. Sam wystrój sali powodował, że czuło się tutaj atmosferę „wielkiego” turnieju. Do tego doszły atrakcyjne okolicznościowe medale, okazałe puchary i nagrody. Każdy z zawodników otrzymał również dyplom uczestnictwa a najmłodsi dodatkowo słodycze. Podczas uroczystego rozpoczęcia Pucharu zawodnicy pionkowskiego klubu podziękowali swoim sponsorom tzn. Burmistrzowi Miasta Pionki Markowi Janeczkowi, Wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi i Panu Tadeuszowi Bogobowiczowi, Zakłady Chemiczne Bochem za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogli udanie uczestniczyć w ostatnich Mistrzostwach Europy Taekwondo w Davos. Miłym akcentem było też wręczenie Pani Dyrektor Ewie Klich pamiątkowego medalu, podkreślającego bardzo dobrą współpracę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach z klubem Centrum Tang Soo Do.

Galeria zdjęć z turnieju.

Szczegółowe wyniki rywalizacji można znaleźć na stronie klubu www.tangsoodo.ops.pl.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript