English version Strona główna

TSDocy medalistami Mistrzostw Polski w Kickboxingu

W dniach 22-24 marca 2019 r. w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów. Blisko 550 zawodników z 55 klubów Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało w walkach pointfighting (formuła przerywana) i light contact (formuła ciągła). Świetny wynik zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w trzyosobowym składzie zdobyli 4 medale: 1 złoty i 3 srebrne.

Swój największy sukces życiowy odniósł Jakub Plachta, który został mistrzem Polski w formule pointfighting i wicemistrzem w formule light contact, w najcięższej kategorii wagowej +69kg.

W drodze do finału pointfighting wszystkie walki Kuba rozstrzygnął przez przewagi techniczne (10 pkt.). W finale zaś pokonał aktualnego brązowego medalistę mistrzostw świata w Jesolo, Włochy. Tego dnia był po prostu „nie do zatrzymania”. Również w niedzielnych walkach light contact, gdzie niejednokrotnie naprzeciw niemu stawali bardziej rośli przeciwnicy, Kuba wypadł wyśmienicie, prezentując dużą szybkość i pomysłowość. Walczył w stylu charakterystycznym dla pionkowskiego klubu, stosując szeroki wachlarz wyćwiczonych kombinacji.

Jego dojście do finału należy uznać za sporą niespodziankę, między innymi w półfinale pokonał zeszłorocznego wicemistrza kraju. W walce finałowej nie sprostał wyjątkowo rosłemu przeciwnikowi, którym okazał się aktualny mistrz Polski boksu olimpijskiego młodzików kategorii superciężkiej.

Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdziły również Wiktoria Rutkowska (kadetki starsze) i Alicja Wiszniowska (kadetki młodsze). Nasze młode zawodniczki wywalczyły tytuły wicemistrzyń Polski w walkach pointfighting. Po bardzo dobrych pojedynkach obie doszły do finałów swoich kategorii, nieznacznie przegrywając złote medale.

Udział zawodników w mistrzostwach w Węgrowie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.