English version Strona główna

   TSDocy medalistami Mistrzostw Polski w KickboxinguW dniach 22-24 marca 2019 r. w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów. Blisko 550 zawodników z 55 klubów Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało w walkach pointfighting (formuła przerywana) i light contact (formuła ciągła). Świetny wynik zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w trzyosobowym składzie zdobyli 4 medale: 1 złoty i 3 srebrne.

Swój największy sukces życiowy odniósł Jakub Plachta, który został mistrzem Polski w formule pointfighting i wicemistrzem w formule light contact, w najcięższej kategorii wagowej +69kg.

W drodze do finału pointfighting wszystkie walki Kuba rozstrzygnął przez przewagi techniczne (10 pkt.). W finale zaś pokonał aktualnego brązowego medalistę mistrzostw świata w Jesolo, Włochy. Tego dnia był po prostu „nie do zatrzymania”. Również w niedzielnych walkach light contact, gdzie niejednokrotnie naprzeciw niemu stawali bardziej rośli przeciwnicy, Kuba wypadł wyśmienicie, prezentując dużą szybkość i pomysłowość. Walczył w stylu charakterystycznym dla pionkowskiego klubu, stosując szeroki wachlarz wyćwiczonych kombinacji.

Jego dojście do finału należy uznać za sporą niespodziankę, między innymi w półfinale pokonał zeszłorocznego wicemistrza kraju. W walce finałowej nie sprostał wyjątkowo rosłemu przeciwnikowi, którym okazał się aktualny mistrz Polski boksu olimpijskiego młodzików kategorii superciężkiej.

Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdziły również Wiktoria Rutkowska (kadetki starsze) i Alicja Wiszniowska (kadetki młodsze). Nasze młode zawodniczki wywalczyły tytuły wicemistrzyń Polski w walkach pointfighting. Po bardzo dobrych pojedynkach obie doszły do finałów swoich kategorii, nieznacznie przegrywając złote medale.

Udział zawodników w mistrzostwach w Węgrowie odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” i został sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego.

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript