English version Strona główna

   Zgrupowanie Zawodników PFTSDW ostatni weekend ferii zimowych tj. w dniach 28.02 – 01.03.2014 w Pionkach odbyło się zimowe zgrupowanie zawodników Polskiej Federacji Tang Soo Do. Do Pionek przybyli zawodnicy z większości klubów naszej federacji a więc:
- Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do,
- Tang Soo Do Góra Kalwaria,
- Tang Soo Do Ronin Stanisławów,
- Tang Soo Do Warszawa,
- Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki – gospodarz.

Na sali zgromadziło się w sumie ponad czterdziestu zawodników z różnych grup wiekowych od młodzika do weterana włącznie.

Pierwszego dnia blok zajęć poprowadził instruktor Mazowieckiego Centrum TSD – Michał Majewski. W pierwszej części przećwiczył z zawodnikami elementy rozgrzewkowe i ćwiczenia szybkościowe. W drugiej części zajęć skoncentrował się na elementach walki przerywanej semi contact, ze szczególnym naciskiem na akcje ręczne. Odbyły się też walki zadaniowe. Drugi dzień zgrupowania instruktor Michał Majewski rozpoczął od ćwiczeń ogólnorozwojowych i relaksujących. Następnie rolę prowadzącego przejął prezes Polskiej Federacji Tang Soo Do Marcin Kostyra, który wcześniej przyglądał się bacznie ćwiczącym aby ocenić jakie są najpilniejsze potrzeby treningowe. Master Marcin Kostyra postanowił skoncentrować się na zastosowaniu technik nożnych w walkach przerywanych. Zaprezentował i przerobił z ćwiczącymi wiele wariantów „kopnięć” stosowanych w szybkich walkach semi contact, które u wytrenowanego zawodnika mogą być bardzo silnym atutem. Po walkach zadaniowych odbyły się sędziowane sparingi indywidualne na matach. Zawodnicy mieli więc okazję wypróbowania nabytych świeżo umiejętności w praktyce i skonfrontowania się z kolegami z innych klubów.

Ostatnim elementem zgrupowania były walki drużynowe, których formuła sprzyjała nie tylko podniesieniu umiejętności sportowych ale także stanowiła element integracji środowisk tangsoodo. Drużyny były tak dobierane aby w ich skład wchodzili zawodnicy z różnych klubów. Była to zarazem najbardziej emocjonująca część zajęć, wyzwalająca emocje sportowej rywalizacji nie tylko pomiędzy walczącymi zawodnikami, czy członkami drużyn ale także wśród widzów.

Na sam koniec doszło do pojedynku dwóch drużyn, których selekcjonerami byli Prezes PFTSD Marcin Kostyra i Sekretarz PFTSD Marek Czapka. Przy pełnym emocji kibicowaniu nieznacznie zwyciężyła drużyna Prezesa.

Na koniec zgrupowania odbyło się krótkie podsumowanie wspólnych zajęć, wskazanie słabszych i mocniejszych naszych stron oraz wskazanie najbliższych kierunków rozwoju. Wszyscy uczestnicy i to zarówno zawodnicy jak i ich instruktorzy podkreślali konieczność kontynuowania podobnych inicjatyw w przyszłości.

Zajęcia odbyły się na sali Gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach. Organizatorzy są wdzięczni Pani Dyrektor Joannie Klich za udostępnienie sali i wielką życzliwość.« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


W walce nie kieruj się dumą czy emocjami, ale wartościami, rozsądkiem i honorem.
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript