English version Strona główna

   IX Puchar Podbeskidzia - Żywiec5 medali: 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy.

Jacek Kesler - Puchar dla Najlepszego Technika zawodów pośród seniorów.

W dniu 9 marca 2013r. w podbeskidzkim Żywcu odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Pucharu Podbeskidzia, której organizatorem była Polska Federacja Sztuk Walki i Sportów Obronnych ( Paweł Handzlik 7 dan).

Do hali żywieckiego MOSiRu zjechała ponad setka uczestników reprezentujących kluby karate, ju-jitsu, kung-fu i inne. Rywalizacja przebiegała na 3 stanowiskach w walkach ju-jitsu, formach (kata) oraz walkach semi-contact.

Pośród zaproszonych gości pojawili się również zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne. Team (czteroosobowy) stanowili: Jacek Kesler, trener oraz zawodnik oraz zawodnicy: Damian Buczek, Kamil Pasik, Natalia Gawryś. Nie dojechała niestety jeszcze dwójka zgłoszonych zawodników: Angelika Szczęsny i Paweł Szczęsny. Sytuacja rodzinna – nowonarodzony członek rodziny. Gratulujemy !

Drużyna skoncentrowała się głównie na konkurencjach walk semi-contact oraz konkurencji kata. Efekt startów „Roninowców” to 5 medali: 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy.

Jacek Kesler – złoto semi-contact, srebro kata. Puchar dla Najlepszego Technika wśród seniorów Kamil Pasik - złoto semi-contact Damian Buczek – srebro semi-contact (po przerwie), IV m. kata Natalia Gawryś – brąz semi-contact.

W semi-contact w kat .juniorów do 55 kg Kamil Pasik zdominował konkurencję uzyskując turniejowe złoto, walcząc nawet z wyższymi i cięższymi przeciwnikami.

Pośród seniorów semi-contact Damian Buczek i Jacek Kesler powygrywali swoje walki eliminacyjne spotykając się w finałowej walce o złoto. „Bratobójczy” finał zakończył się zwycięstwem Jacka Keslera nad swoim podopiecznym. Nie obyło się jednak bez ran;p. Po zakończeniu walki konieczna była lekka interwencja lekarska u Jacka Keslera w związku z doznanym lekkim otarciem i rozcięciem oka , którego dokonał uderzeniem rękawicą D. Buczek w trakcie wymiany ciosów.

Natalia Gawryś, która dopiero ma za sobą pierwsze sportowe starty, wygrała bój o turniejowe brąz w semi –contact pośród kadetek.

Najmniej przyjazną konkurencją dla naszej ekipy okazała się rywalizacja w kata. W tej konkurencji na podium pośród seniorów stanął jedynie Jacek Kesler uzyskując srebrny medal pośród piątki uczestników w kategorii. Damian Buczek znalazł się tuż za podium ulegając różnicą 0,5 pkt. zdobywcy trzeciego miejsca na pudle. Kamil Pasik startował w kata tradycyjnych i z bronią, w obu konkurencjach musiał uznać jednak wyższość rywali. Zabrakło trochę dynamiki i twardości w wykonaniu form, zmiany tempa.

Dodatkową specjalną nagrodą był: Puchar dla Najlepszego Technika turnieju, który pośród seniorów otrzymał Jacek Kesler.

Podsumowując były to udane zawody dla naszej ekipy, które przyniosły wyniki oraz pozwoliły nawiązać nowe i odświeżyć dawne znajomości.

Nie zapomnieliśmy również o wypoczynku i rekreacji. Pospacerowaliśmy uliczkami Żywca, przeszliśmy Parkiem przy Zamku Habsburgów, a także kolejką linową-torową wjechaliśmy na Górę Żar, skąd przy słonecznej pogodzie roztaczają się piękne widoki na panoramę gór, Żywca i jez. Żywiec

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Naucz się dobrze wszystkich padów, ponieważ zabezpieczają one przed poważnymi urazami
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript