English version Strona główna

   IX Puchar Podbeskidzia - Żywiec5 medali: 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy.

Jacek Kesler - Puchar dla Najlepszego Technika zawodów pośród seniorów.

W dniu 9 marca 2013r. w podbeskidzkim Żywcu odbyła się kolejna, dziewiąta już edycja Pucharu Podbeskidzia, której organizatorem była Polska Federacja Sztuk Walki i Sportów Obronnych ( Paweł Handzlik 7 dan).

Do hali żywieckiego MOSiRu zjechała ponad setka uczestników reprezentujących kluby karate, ju-jitsu, kung-fu i inne. Rywalizacja przebiegała na 3 stanowiskach w walkach ju-jitsu, formach (kata) oraz walkach semi-contact.

Pośród zaproszonych gości pojawili się również zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne. Team (czteroosobowy) stanowili: Jacek Kesler, trener oraz zawodnik oraz zawodnicy: Damian Buczek, Kamil Pasik, Natalia Gawryś. Nie dojechała niestety jeszcze dwójka zgłoszonych zawodników: Angelika Szczęsny i Paweł Szczęsny. Sytuacja rodzinna – nowonarodzony członek rodziny. Gratulujemy !

Drużyna skoncentrowała się głównie na konkurencjach walk semi-contact oraz konkurencji kata. Efekt startów „Roninowców” to 5 medali: 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy.

Jacek Kesler – złoto semi-contact, srebro kata. Puchar dla Najlepszego Technika wśród seniorów Kamil Pasik - złoto semi-contact Damian Buczek – srebro semi-contact (po przerwie), IV m. kata Natalia Gawryś – brąz semi-contact.

W semi-contact w kat .juniorów do 55 kg Kamil Pasik zdominował konkurencję uzyskując turniejowe złoto, walcząc nawet z wyższymi i cięższymi przeciwnikami.

Pośród seniorów semi-contact Damian Buczek i Jacek Kesler powygrywali swoje walki eliminacyjne spotykając się w finałowej walce o złoto. „Bratobójczy” finał zakończył się zwycięstwem Jacka Keslera nad swoim podopiecznym. Nie obyło się jednak bez ran;p. Po zakończeniu walki konieczna była lekka interwencja lekarska u Jacka Keslera w związku z doznanym lekkim otarciem i rozcięciem oka , którego dokonał uderzeniem rękawicą D. Buczek w trakcie wymiany ciosów.

Natalia Gawryś, która dopiero ma za sobą pierwsze sportowe starty, wygrała bój o turniejowe brąz w semi –contact pośród kadetek.

Najmniej przyjazną konkurencją dla naszej ekipy okazała się rywalizacja w kata. W tej konkurencji na podium pośród seniorów stanął jedynie Jacek Kesler uzyskując srebrny medal pośród piątki uczestników w kategorii. Damian Buczek znalazł się tuż za podium ulegając różnicą 0,5 pkt. zdobywcy trzeciego miejsca na pudle. Kamil Pasik startował w kata tradycyjnych i z bronią, w obu konkurencjach musiał uznać jednak wyższość rywali. Zabrakło trochę dynamiki i twardości w wykonaniu form, zmiany tempa.

Dodatkową specjalną nagrodą był: Puchar dla Najlepszego Technika turnieju, który pośród seniorów otrzymał Jacek Kesler.

Podsumowując były to udane zawody dla naszej ekipy, które przyniosły wyniki oraz pozwoliły nawiązać nowe i odświeżyć dawne znajomości.

Nie zapomnieliśmy również o wypoczynku i rekreacji. Pospacerowaliśmy uliczkami Żywca, przeszliśmy Parkiem przy Zamku Habsburgów, a także kolejką linową-torową wjechaliśmy na Górę Żar, skąd przy słonecznej pogodzie roztaczają się piękne widoki na panoramę gór, Żywca i jez. Żywiec

« powrót do poprzedniej strony

do góry

::: Czy wiesz, że... :::


Czarny pas chroni tylko 2 cm twego tyłka... Resztę musisz chronić sam...
Losowe zdjęcie

WYSZUKIWARKA

Logowanie
dla członków Federacji


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie materiałów zawartych na stronach www bez zgody autora jest zabronione.
Projekt strony i administracja:
Mr. M ; DHTML Menu By Milonic JavaScript