Imię i Nazwisko:  Jacek Kesler I dan
Rok urodzenia: 1974
Rok rozpoczęcia treningu:  TSD 2010, (wcześniej karate Gosoku Ryu, karate tsunami, taekwondo oraz kick boxing – od 1994)
Wykształcenie: średnie ogólne

Aktualne zajęcia:  trener i lider w grupach i sekcjach Tang Soo Do UPLKS Tęcza Stanisławów

Z jakich osiągnięć osobistych jest Pan dumny?
Jeśli poruszamy się w obszarze TSD – jestem wychowawcą trzech czarnych pasów w federacji: Damian Buczek, Kamil Pasik czy Adrian Laskowski. Cho Dan Bo – Martyna Woch. Również dość pokaźnego grona pasów czerwonych: Dominik, Mateusz, Szymon, Czarek czy Sylwia.
Również z tego, że moi podopieczni osiągają dość dobre wyniki sportowe na turniejach sztuk i sportów walki, zarówno w konkurencjach walki jak i technicznych. Cieszę się, że zdobywają tytuły Grand Champion czy Najlepszego Zawodnika. Cieszą również powołania do Kadry Narodowej PZKB.

Z jakich osiągnięć sportowych jest Pan dumny?
Tutaj niekwestionowaną palmę pierwszeństwa ma podwójne Vice Mistrzostwo Świata IKA Karate w kata i kumite Sardynia 2005. To również kilkakrotny z rzędu tytuł Mistrza Polski Tameshiwari (rozbić) Ashihara Karate. Dochodzą do tego również miejsca medalowe z walk sportowych czy konkurencji technicznych jak formy z zawodów tang soo do, taekwondo czy nowoczesnych sztuk walki.
Mimo upływa lat nadal pociąga mnie rywalizacja sportowa jako zawodnika, choć nie zawsze jest to możliwe. Staram się jednak startować każdego roku.

Co najbardziej lubi Pan w Tang Soo Do? 
Tang Soo Do zawiera w sobie elementy dwóch a nawet trzech ulubionych przez mnie sztuk i sportów  walki: karate shotokan (finezja i elegancja ruchów form) oraz taekwondo (efektowne i różnorodne techniki nożne). Podobnie formuły walki są zbliżone przepisami do taekwondo czy kick boxingu. Dzięki temu adepci nie odstają w rywalizacji  z zawodnikami w/w dyscyplin często wygrywając z nimi pojedynki.  Mimo, że jest to styl tradycyjny to jednak łączy się z nowoczesnym podejściem i otwarciem na inne.