Zarząd Polskiej Federacji Tang Soo Do okazji 20 lecie Tang Soo Do uhonorował ważne osoby, które przez swoją pracę i zaangażowanie miały wpływ na rozwój naszej dyscypliny w Polsce.
Przyznaliśmy 5 złotych medali, 3 srebrne i 4 brązowe Medale Zasługi. Każda z tych osób zajmuje ważną część w historii polskiego Tang Soo Do.

Złoty Medal zasługi otrzymuje Grand Master Robert Cheezic
– medal przyznany pośmiertnie, choć decyzja o uhonorowaniu zapadła w grudniu 2020, gdy GM Cheezic żył.
GM Cheezic był nie tylko naszym mistrzem, mentorem i prezydentem Federacji, który nas egzaminował na czarne pasy. To był człowiek, który nas inspirował i dodawał motywacji do działa. Nigdy nie powstrzymywał przed odważnymi decyzjami – np. organizacją World Cup Tang Soo Do, czy Wirtualnych Mistrzostw Świata Tang Soo Do a zachęcał do to przekraczania granic.

 

Złoty Medal zasługi otrzymuje Mistrz Adam Gorski

– dzięki Jego osobie mamy wspaniałe kontakty z Amerykańską Federacją. Uczestniczy w egzaminach, seminariach, pomagał przez wiele lat GM Cheezicowi organizować wyjazdy do Polski. Jest człowiekiem bezinteresownym i oddanym naszej wspólne pasji.

Złoty Medal zasługi otrzymuje Mistrz Marek Czapka
Przez wiele lat pełnił funkcję Sędziego Głównego PFTSD a w ostatnich latach Wiceprezesa PFTSD. To On poświęcił wiele nieprzespanych nocy na organizację turniejów. Uczestniczy w tworzeniu planów rozwoju Tang Soo Do i realizuje te plany.

Złoty Medal zasługi otrzymuje Pan Damian Gębal najdłużej trenując tangsoodoka po prezesie w PFTSD. Wszechstronny zawodnik – zdobywał medale w każdej formule rywalizacji a obecnie trener w Wołomińskim Centrum Sztuk Walk. Wiele godzin poświęca na przygotowanie grafik dla Federacji, które budują wizerunek naszej organizacji.

Złoty Medal zasługi otrzymuje Pani Urszula Kostyra prywatnie żona prezesa, co automatycznie zmusza ją do bycia częścią Tang Soo Do. Oprócz zwykłych codziennych rozmów na temat funkcjonowania organizacji i planów, wspierania męża w trudnych momentach jest bardzo zaangażowana prace dla naszej sprzeczności. Przez wiele lat pełniła funkcję sędziego na Mistrzostwach Polski i turniejach. Prowadził Mistrzostwa Polski jako konferansjerka, organizowała zaplecze techniczne seminariów i imprez PFTSD.


Srebrny Medal zasługi otrzymujePan Michał Majewski i Pani Dominika Majewska – Michał jest założycielem Wołomińskiego Centrum Sztuk Walk i jego głównym trenerem. Jest wulkanem pomysłów i energii, którą pożytkuje między innymi dla rozwoju Tang Soo Do. Organizował Mistrzostwa Polski i Puchary Polski, jest organizatorem gali z okazji 20 lecia. Dominika raz, że musi dzielić się swoim mężem z TSD, to sama chętnie poświęca swój czas na budowanie społeczności. Państwo Majewscy są świetnym duetem, który napędza nie tylko siebie, ale emanują swoją energią na innych.

Srebrny Medal zasługi otrzymuje Pan Tomasz Nowicki – Wiceprezes Polskiej Federacji Tang Soo Do oraz założyciel Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Górze Kalwarii. Filantrop o pozytywnym nastawieniu do ludzi, dzielący się ne tylko widzą i doświadczaniem, ale zaangażowany wiele inicjatyw PFTSD. Organizuje seminaria szkoleniowe dla czarnych pasów, promuje klub i Federację na licznych zawodach, współdecyduje o sprawach Federacji. Autor sentencji “Kiedy pasja staje się życiem”.

Srebrny Medal zasługi otrzymuje Pan Jacek Kesler– Trener TSD Ronin Stanisławów. Wybitny pedagog i wychowawca 3 czarnych pasów. Świetny trener, wyszkolił wielu mistrzów, w tym członków Kadry Narodowej Kickboxingu. Organizator obozów, wyjazdów integracyjnych, spotkań poza salą dla swoich uczniów. Pasjonat, który mimo swoich trudności, nigdy nie zawodzi swoich uczniów i zawsze znajduje dla nich czas. Życzliwy i dobry człowiek.


Brązowy Medal zasługi otrzymuje Pani Anna Kostyra – wiceprezeska i współzałożycielka Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Górze Kalwarii. Prowadziła Biuro Zawodów na Mistrzostwach Polski w Wołominie. Jedna z inicjatorek i organizatorek Wirtualnego Pucharu Polski i Wirtualnych Mistrzostw Polski Tang Soo Do. Menadżerka i Szefowa Biura podczas 1st World Open Tang Soo Do Virtual Championship.

Brązowy Medal zasługi otrzymuje Pan Michał Pedracki – znawca filozofii Azji i historii sztuk walk, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Konsultant w sprawach teoretycznych. Sędzia na zawodach PFTSD.

Brązowy Medal zasługi otrzymuje Pan Adam Ponachajba – przez kilka lat prowadził Klub Tang Soo Do w Huwnikach k. Przemyśla. Organizator Podkarpackich Seminariów TSD. Prowadził wielokrotnie szkolenia z zakresu samoobrony dla instruktorów PFTSD.

Brązowy Medal zasługi otrzymuje Pan Mariusz Kuriata – mimo, że nigdy nie trenował Tang Soo Do, to poświęca wiele swojego czasu na pomoc naszej organizacji. Wielokrotnie sędziował nasze turnieje specjalnie pokonując drogę z Poznania do Warszawy. Jest wsparciem dla funkcjonowania strony internetowej oraz autorem logo PFTSD.