Moo Ki – Broń – do podstawowych broni należy kij, nunchaku, nóż, tonfa, sai czy miecz. Instruktor może także wprowa­dzać inne rodzaje broni. Na egzaminie znajomość form z bronią jest wymagana od 7 gup, oprócz tego jedną z konkurencji w turniejach Tang Soo Do są formy z bronią. Na I dan wymagana jest znajomość układu z nożem a na II dan z mieczem.

 

Jang Bong, lub po prostu BongDługi kij (o długości ok. 180 cm. lub równa wzrostowi ćwiczącego). Jest podstawowa z broni TSD. Od 7 gup wymagana jest znajomość formy z kijem. Bong może być wykonany z różnych odmian drewna.

 

Ee Chul Bong (jap. Nunchaku) – cep 

Najczęściej składało się ono z 20-centymetrowych pałek połączonych łańcuchem lub sznurem.

Broń japońska zaadaptowana w TSD. Podczas japońskiej okupacji Okinawy około 350 lat temu, zarządcy zabronili używania takich broni jak strzelba, miecz czy włócznia. Wiele broni było narzędziami rolniczymi, które pomysłowi chłopi przekształcili w skuteczne narzędzia obrony. W tamtych czasach nunchaku był to przyrząd sto­sowany jako cep do młócenia ryżu (lub bicz do popędzania koni według innych opinii), który dopiero później znalazł zastosowanie jako broń.

W myśl polskiego prawa nunchaku jest uznawane jako broń, dlatego na treningach praktykujemy tylko miękkimi atrapami.

 

Nóż (Dan Guem) – do treningu zalecamy używanie gumowych atrap noża. W treningu TSD od czarnego pasa.

 

 

Nat (jap. Kama) – Sierp – wywodzi się z sierpa używanego do ścinania ryżu. Zwykle rączka jest drew­niana a ostrze metalowe. Zazwyczaj używa się dwóch nat. W ramach treningu można też stosować drewniane atrapy.

 

 

 

Jang Gum – Miecz Bardzo podobny do japońskiej katany, ale miecz koreański jest niemal prosty.

 

 

 

 

Jang Tan Do (Jap. Sai)

Sai to ok 50 cm ‘trójząb’ wykonany na ogół ze stali. Jego waga zależy od materiałów z jakich został wykonany. Treningowe sai, które można kupić w Polsce, ważą zazwyczaj w okolicach 1 kg sztuka, są puste w środku i tępe.  W oryginale sai były ostre a ostrze było okrągłe lub ośmiokątne.

 

 

Cha Ru (Jap. Tonfa)

Cha Ru – Tonfa, broń pochodząca z Okinawy, powstała tak jak nunchaku z narzędzi rolniczych. Najczęściej używana w zestawie dwóch tonf trzymanych w obu rękach. Niegdyś wytwarzana z drewna, obecnie z różnych tworzyw sztucznych. Ze względu na swoje wszechstronne zastoso­wanie, znalazła dość dużą popularność w jednostkach policyjnych oraz służbach ochrony na całym świecie.

 

Sam Chul Bong – Trzyelementowe kije (jap. San-setsu-kon)

 – trzy 50-70 cm pałki połączone 6-10 cm linką lub łańcuchem.