Władze Polskiej Federacji Tang Soo Do

————————
PREZES
Jacek Kesler II dan

————————
WICEPREZES
Mistrz Marcin Kostyra V dan


Tel: 605 119 666
E-mail: markos@tangsoodo.pl

————————
WICEPREZES
Tomasz Nowicki III dan


————————
Polska Federacja Tang Soo Do powstała 26 września 2007 jak związek stowarzyszeń. Członkami założycielskim były: K.S. Centrum Tang Soo Do Puławy, Klub Tang Soo Do “Hwarang”, UKS “Bursa-Puławy”, UKS “Fuks”. W roku 2016 siedziba została przeniesiona do m.s. Warszawy.

Jesteśmy najstarszą organizacji propagującej TSD w Polsce, kontynuującą tradycje Stowarzyszenia Tang Soo Do Polska. PFTSD jest jedynym i oficjalnym przedstawicielem Cheezic Tang Soo Do Federation w Polsce.

Kładziemy duży nacisk na walkę kontaktową a regulamin walk jest zbliżony do przepisów w kickboxingu. Jednocześnie kultywujemy elementy tradycyjne sztuki walki. Filozofią PFTSD jest, aby styl Tang Soo Do był nowoczesną sztuką walki, gdzie obok kontaktowych walk praktykuje się tradycję – formy, samoobronę, władnie bronią czy rozbicia desek. To podejście odróżnia nas od innych organizacji na świecie i w Polsce. Co nie znaczy, że stawiamy się w uprzywilejowanej pozycji. Naszym celem jest tworzenie nowej, a przede wszystkim innej, jakości w sztukach walk.

Misją Polskiej Federacji Tang Soo Do jest wsparcie w samorozwoju i pomoc w samorealizacji poprzez osiągnięcie mistrzostwa w tang soo do osób zrzeszonych w klubach PFTSD.

Współpraca z PFTSD:
Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy mają podobne oczekiwania od sztuki walki. Warunkiem jest też posiadanie udokumentowanego pasa (co najmniej 3 stopień) w pokrewnych sztukach walki (karate, taekwondo). Zastrzegamy, że nie jesteśmy zainteresowani współpracą z osobami, którym zależy tylko na zdobyciu pasa bez poznania technik.

Gwarantujemy:
– szkolenia dla przyszłych instruktorów;
– materiały szkoleniowe;
– pomoc w założeniu klubu (stowarzyszenia kultury fizycznej);
– pomoc w uzyskaniu niezbędnych uprawnień do prowadzenia klubów sportowych;
– udział w imprezach PFTSD oraz organizacji współpracujących (zawodny krajowe, zagraniczne, seminaria szkoleniowe, kursy doszkalające, obozy);
– współudział w tworzeniu historii TSD w Polsce.

Statut-Polskiej-Federacji-Tang-Soo-Do2019

Nr konta: 60 2030 0045 1110 0000 0428 2060